Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT
 • 24 Marca 2021

  W Ełku powstanie pierwsza strefa „Kiss&Ride”

  Rozpoczęła się budowa strefy „Kiss&Ride” przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Grodzieńskiej w Ełku. Zatoka będzie pełniła funkcję strefy dla rodziców odwożących dzieci do szkoły. Planowany czas zakończenia prac to połowa maja 2021 roku.

  Więcej
 • 13 Stycznia 2021

  Będzie nowa ścieżka rowerowa na os. Jeziorna i os. Baranki

  Podpisano umowę z wykonawcą na budowę ścieżki rowerowej wraz z chodnikiem na os. Jeziorna i os. Baranki. Nowa ścieżka rowerowa będzie łączyć się z istniejącą ścieżką, która biegnie wzdłuż promenady nad jeziorem. Planowany termin wykonania to połowa listopada 2021 r. Na ten cel miasto pozyskało prawie 2 mln dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

  Więcej
 • 13 Stycznia 2021

  Nowe lodowisko w Ełku

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa hali lodowiskowej w Ełku. Nowa zadaszona hala powstanie na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Planowany termin wykonania inwestycji to początek grudnia 2021 r. Na realizację zadania miasto pozyskało prawie 1,6 mln dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Więcej
 • 30 Września 2020

  Energia słoneczna zasila stację uzdatniania wody dla Ełku

  Zakończyła się budowa instalacji fotowoltaicznej na terenie Stacji Uzdatniania Wody Miasta Ełku w Przykopce. Instalacja zasili w energię elektryczną urządzenia pompujące i uzdatniające wodę dostarczaną ełczanom.

  Więcej
 • 08 Lipca 2020

  Ekologiczna energia w ełckiej stacji uzdatniania wody

  Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku podpisało umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego na dofinansowanie budowy instalacji fotowoltaicznej zasilającej stację uzdatniania wody.

  Więcej
 • 14 Lutego 2020

  Ponad 2,3 mln zł dla Ełku na przebudowę dawnej hali bokserskiej

  Miasto Ełk pozyskało ponad 2,3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej na renowację i remont zabytkowej dawnej hali sportowej przy ul. Armii Krajowej. Zgodnie z oczekiwaniami ełczan będzie ona wielofunkcyjna – miejscem organizacji wydarzeń społecznych, kulturalnych, sportowych oraz spotkań młodzieży i seniorów. W budynku powstanie m.in. sala główna ze sceną, salki konferencyjne  na antresoli. Pojawi się nowa elewacja, pokrycie dachowe oraz okna i drzwi. Planowany finisz realizacji to koniec 2021. Zobacz film!

  Więcej
 • 10 Stycznia 2020

  Kolejna miejska inwestycja drogowa

  Miasto Ełk podpisało umowę na budowę ulicy Norwida w Ełku na odcinku od skrzyżowania z ul. Emilii Plater do ul. Matejki. W ramach zadania zostaną wykonane m.in. projekt, nowe oświetlenie uliczne oraz kanalizacja teletechniczna. Łączna wartość inwestycji to prawie 6 mln zł.

  Więcej
 • 26 Sierpnia 2019

  Dofinansowanie na autobusy hybrydowe i modernizację przystanków

  Miasto Ełk pozyskało 3,5 mln zł dofinansowania na zakup dwóch nowych autobusów hybrydowych oraz modernizację przystanków w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – III etap”. Zadanie będzie realizowane w latach 2020-2021. Zobacz film!

  Więcej
 • 19 Lipca 2019

  Rusza rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku o blok szkolny, przedszkolny i żłobkowy

  Prezydent Ełku podpisał umowę z wykonawcą i przekazał dzisiaj plac pod rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Jeziorna. Dzięki inwestycji szkoła będzie mogła dodatkowo przyjąć prawie 750 dzieci. Zakończenie prac planowane jest w 2021 r. Koszt inwestycji to prawie 20 mln zł. Zobacz Film!

  Więcej
 • 25 Czerwca 2019

  Zadaszone korty w Ełku już dostępne

  Mieszkańcy Ełku mogą już korzystać z nowych zadaszonych kortów tenisowych obok plaży miejskiej przy ul. Parkowej. Otwarcie obiektów odbyło się 22 czerwca 2019 r. Zobacz film i galerię zdjęć!

  Więcej