Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

14 Stycznia 2022

Nowy odcinek Via Baltica z korzyścią dla ełczan

Dzisiaj (3 stycznia) oficjalnie oddano do użytku odcinek drogi ekspresowej S61 na trasie Wysokie – Raczki. Dzięki temu ełczanie będą mogli szybciej dotrzeć do Suwałk lub na Litwę. W oficjalnym przekazaniu inwestycji uczestniczył m.in. Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

Otwarcie 20-kilometrowego odcinaka dogi ekspresowej Via Baltica, tj. węzła Wysokie – Raczki, to dobra wiadomość dla wszystkich ełczan i mieszkańców regionu. Zakończony właśnie odcinek o przekroju dwupasmowym w każdym kierunku skróci czas dojazdu do Suwałk oraz na Litwę.

W spotkaniu i przekazaniu do użytku odcinka Via Baltica uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z Ełku i regionu, wojewoda warmińsko-mazurski, prezydent Ełku oraz wykonawcy inwestycji.

- O tę inwestycję wspólnie z parlamentarzystami oraz innymi samorządami z subregionu EGO (Ełk, Gołdap, Olecko) oraz województwa podlaskiego zabiegaliśmy od 2007 roku. Skupialiśmy się wówczas na ustaleniu przebiegu trasy ekspresowej nr 61 Via Baltica z Warszawy przez Łomżę, Ełk, Suwałki. I udało się. Teraz z inwestycji skorzystają zarówno przedsiębiorcy, którzy już prowadzą biznes w Ełku, inwestorzy, a także mieszkańcy i turyści – powiedział Tomasz Andrukiewicz, prezydent Ełku.

Zobacz transmisję live: https://fb.watch/aiLgineXpY/

Budująca się Via Baltica na węzłach Szczuczyn - węzeł Ełk Południe (ok. 23,3 km) oraz Ełk Południe - Wysokie (ok. 22,9 km), to kolejne odcinki, które będą oddawane do użytku.  Skomunikują Ełk z dużymi miastami oraz znacząco skrócą czas podróży m.in. do Warszawy.