Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

23 Listopada 2021

Ulice Kolbego i Baranki lepiej skomunikowane

Zakończyły się prace remontowe na ulicach Kolbego i Baranki, dzięki którym w Ełku powstała kolejna ścieżka rowerowa, nowy chodnik, wymieniono część wiat przystankowych oraz zmodernizowano oświetlenie. Inwestycja została dofinansowana z UE w kwocie ponad 1,98 mln zł.

Zakres inwestycji obejmował m.in. budowę chodnika z kostki brukowej wzdłuż ulic Kolbego i Baranki, a także budowę ścieżki rowerowej w kolorze czerwonym o łącznej długości ok 1670 metrów. Ścieżka rowerowa biegnie od skrzyżowania z ul. Św. Wojciecha aż do skrzyżowania z ul. Maternika (na granicy miasta). Zmodernizowane zostało również oświetlenie uliczne. Przy ul. Kolbego wymieniono słupy oświetlenia wraz z oprawami typu LED  (24 sztuki), natomiast wzdłuż ul. Baranki – oprawy LED (55 sztuk.). Pojawiły się także nowe wiaty przystankowe, stojaki na rowery oraz stacja naprawy rowerów i kosze na śmieci. Teren został zagospodarowany zielenią.

Wartość prac zgodnie z umową to ponad 2,4 mln zł, z czego dofinansowanie wyniosło ponad 1,98 mln zł i pochodziło z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa warmińsko Mazurskiego na lata 2014-2020.