Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

Atrakcje turystyczne

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w EłkuPARK WODNY – basen sportowy i rekreacyjny, sauny suche, parowe i infra red, masaże i bicze wodne, jacuzzi, 104-metrowa zjeżdżalnia; ul. Piłsudskiego 29, 19-300 Ełk
tel. (+48 87) 610 38 38 
http://mosir.elk.pl/park-wodny/

Plaża Miejska w Ełku Camping nr 62, pole namiotowe ul. Parkowa 9, 19-300 Ełk
tel. (+48 87) 610 97 00 
http://mosir.elk.pl/plaza-miejska/plaza/

Hala Sportowo – Widowiskowa MOSiR (siłownia, sauny) ul. Św. M. M. Kolbego 11, 19-300 Ełk
tel. 785 132 847 
http://mosir.elk.pl/hala-sportowo-widowiskowa/

Stadion Miejski – m.in. mini golf, boiska wielofunkcyjne, korty tenisowe, siłownia zewnętrzna i lodowisko; ul. Piłsudskiego 27, 19-300 Ełk
tel. (+48 87) 610 38 38 
http://mosir.elk.pl/stadion-miejski/

Park linowy ul . Grunwaldzka 10, 19-300 Ełk, tel. 665 682 280 MOSiR – park linowy

Ścianka wspinaczkowa ul. Małeckich 1, 19-300 Ełk (Hala sportowa przy SP2), tel. 87 732 60 32, 664 428 283 SP2 – ścianka wspinaczkowa

Park sportowo – rekreacyjny – bieżnia o długości 400 m oraz 4 stanowiska treningowe z elementami do ćwiczeń siłowych i sprawnościowych; ul. Parkowa, 19-300 Ełk

Park Edukacyjny Mikołaja Kopernika – park edukacyjny nawiązujący do układu planetarnego – poprzez zabawę park ma edukować dzieci i młodzież z zakresu astronomii i fizyki; ul Wojska Polskiego, 19-300 Ełk (przy ujściu rzeki Ełk)

Promenada - rozciąga się wzdłuż brzegu Jeziora Ełckiego położonego w samym sercu miasta. Ponad 6-cio kilometrowa ścieżka pieszo – rowerowa jest doskonałym miejscem na spacer albo na rodzinną wycieczkę rowerową czy na rolkach. Przepiękne widoki poprawiają nastrój, a odległość od ruchliwych ulic zapewni spokój i ciszę.

Skatepark oraz parkour – usytuowane są przy ul. Parkowej nieopodal plaży miejskiej, miejsce, w którym młodzież może rozwijać swoje pasje i zainteresowania sportowe związane m.in. z jazdą na rowerze, rolkach czy deskorolce.

Park Solidarności – najstarszy park w Ełku, mieści się w kwartale ulic: Armii Krajowej, 3 Maja, Mickiewicza oraz Małeckich. W parku mieści się XIX - wieczna fontanna, oraz pomniki: Michała Kajki, ku pamięci „Poległych za Wolną i Niezawisłą Polskę”, a także fragmenty istniejącego tam kiedyś pomnika Hindenburga. W parku rosną pomniki przyrody: dąb szypułkowy, buki pospolite i klon jawor.

Ełcka Kolej Wąskotorowa – zabytkowa Ełcka Kolej Wąskotorowa powstała w latach 1912 – 1918. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych miasta i zarazem jedna z nielicznych nadal działających w Polsce. Będąc na stacji wąskotorowej warto też trochę pozwiedzać i obejrzeć tabor kolejowy oraz wyjątkowe Muzeum Kolejnictwa.

Amfiteatr Ełckiego Centrum Kultury – trzypiętrowa konstrukcja z betonu i szkła, która wznosi się na wysokość dwudziestu metrów. Scena Amfiteatru posiada dwa portale: jeden skierowany w kierunku Jeziora Ełckiego oraz drugi w stronę widowni, na której mieści się 1367 miejsc siedzących.

Plac Jana Pawła II – plac mieści się w centrum miasta przy rzece Ełk. Dawniej Plac Sapera. Nazwa została zmieniona po wizycie w 1999 roku w Ełku  papieża Jana Pawła II. Na placu  znajduje się pomnik patrona oraz scena koncertowa w kształcie barki, a także podświetlana w nocy fontanna i ławki parkowe.

Skwer z zegarem słonecznym – trzypoziomowy skwer z tarasem widokowym na Jezioro Ełckie znajduje się w samym centrum miasta. Zlokalizowany jest u zbiegu ulic Wojska Polskiego, Zamkowej i Pułaskiego. Tuż pod tarasem widokowym, po kamiennej ścianie spływa zespół kaskad zakończonych oczkiem wodnym.


Więcej informacji na temat uroku miasta Ełk, atrakcji turystycznych (w tym zabytków, muzea, form aktywnego wypoczynku) czy szlaków turystycznych (piesze, rowerowe, kajakowe) można znaleźć na stronie Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej w Ełku http://turystyka.elk.pl/