Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

27 Sierpnia 2019

Dofinansowanie na autobusy hybrydowe i modernizację przystanków

Miasto Ełk pozyskało 3,5 mln zł dofinansowania na zakup dwóch nowych autobusów hybrydowych oraz modernizację przystanków w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – III etap”. Zadanie będzie realizowane w latach 2020-2021. Zobacz film!

W ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – III etap” miasto Ełk pozyskało środki finansowe na zmniejszenie CO2 w atmosferze poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych. Wartość dofinansowania to ponad 3,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Zobacz film!

Planowany jest zakup nie tylko dwóch autobusów hybrydowych, ale również zakup sześciu nowych tablic dynamicznej informacji, które będą zamontowane na przystankach wraz z kamerami i przyciskami SOS. Ponadto zainstalowane zostaną inteligentne urządzenia, które będą nadawały pierwszeństwo dla przejeżdżających autobusów na 4 skrzyżowaniach.

Inteligentne skrzyżowania powstaną na:
ulicy A. Mickiewicza z ulicą Dąbrowskiego
ulicy Juliana Tuwima z ulicą Michała Kajki
ulicy Jana Kilińskiego z ulicą Koszykową
ulicy Jana Kilińskiego z ulicą Emilii Plater

Tablice zlokalizowane będą na przystankach przy:
ul. Wojska Polskiego przy ECK (2 przystanki)
ul. Sikorskiego  ZS nr 6" - kierunek Centrum
ul. Dąbrowskiego przy dworcu PKP
skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego z Armii Krajowej
skrzyżowaniu ul. Grajewskiej z ul. Kolejową

Łączna wartość inwestycji to prawie 5 mln 200 tys. zł.

Ponadto w tym roku jesienią pojawią się również 3 autobusy hybrydowe, które realizowane są w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – I etap”, oraz kolejne 3 w roku 2020 roku. Miasto na ten zakup pozyskało prawie 7,8 mln zł. (z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020). Łącznie w Ełku do użytku będzie 8 autobusów hybrydowych.