Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

14 Grudnia 2021

Ełckie startupy odnoszą sukcesy

Dwa startupy, które zakończyły inkubację w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w ramach trzeciego cyklu projektu Startup Heroes, odniosły pierwsze sukcesy. Waterly pozyskała prawie 1 mln zł dofinansowania z PARP na dalszy rozwój, a Tempurio została wyróżniona w konkursie Rozwoju Inicjatyw Pracowniczych PARP.

WATERLY- innowacyjna stacja pomiaru jakości wody.

Waterly to startup, który ukończył w PNT w Ełku inkubacje w ramach III cyklu projektu. W ramach inkubacji zespół pracował nad innowacyjnym urządzeniem do pomiaru wody.

Urządzenie ma być wykorzystywane do badań jakości wody w wodach stojących (zbiorniki wodne takie jak morza, jeziora, zalewy i stawy) oraz płynących (takich jak rzeki). Stacja ma być adresowana do instytucji, które są właścicielami danych wód.

Startup otrzymał dofinansowanie w ramach kolejnego projektu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” realizowanego Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Uczestnictwo w inkubacji w PNT było warunkiem aplikowania o 1 milion zł z PARP. W listopadzie 2021 r. startup WATERLY wywalczył dofinansowanie w kwocie: 935 510 tys. zł na dalszy rozwój swojego pomysłu.

 

TEMPURIO, pierwsza w Polsce platforma do zarządzania wynagrodzeniami

W grudniu 2021 r. została wyróżniona w konkursie Rozwoju Inicjatyw Pracowniczych, organizowanym przez PARP. Tempurio to startup, który inkubował się w PNT w Ełku w III cyklu „START-UP HEROES Platforma startowa dla nowych pomysłów” Platforma www.tempurioeu służy kompleksowemu angażowaniu pracowników w działania rozwojowe firm.