Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

22 Maja 2024

PNT partnerem Pomeranian Digital Innovation Hub

Park Naukowo- Technologiczny w Ełku jako jeden z partnerów projektu Pomeranian Digital Innovation Hub otwiera nowy rozdział w dziedzinie transformacji cyfrowej. Projekt będzie realizowany w formule partnerskiej. PNT wspólnie z partnerami będzie świadczył usługi wspierające przedsiębiorstwa i podmioty administracji publicznej w obszarach nowych technologii, takich jak Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa.

Park Naukowo-Technologiczny w Ełku jest partnerem inicjatywy Pomeranian Digital Innovation Hub.

Oficjalna inauguracja projektu miała miejsce 9 maja w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym.

PNT w ramach Pomeranian Digital Innovation Hub razem z partnerami będzie świadczyć usługi skierowane do przedsiębiorstw z północnej Polski z województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pomorskiego i Kujawsko-Pomorskiego, wspólnie wspierając przedsiębiorstwa i podmioty administracji publicznej w obszarach nowych technologii, takich jak Przemysłu 4.0, Robotyzacji, AI, VR/AR i Cyberbezpieczeństwa.

PDIH jest projektem realizowanym w formule partnerskiej w Konsorcjum składającym się z 31 podmiotów z trzech województwa: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, na terenie których będą prowadzone działania i udzielane będzie wsparcie.

Wsparcie udzielane jest przez 19 Partnerów Konsorcjum oraz 11 Partnerów Stowarzyszonych.

Koordynatorem Pomeranian Digital Innovation Hub jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Więcej na: https://technopark.elk.pl/2022/06/29/pomeranian-digital-innovation-hub-pdih-ze-statusem-europejskiego-hubu-innowacji-cyfrowych/