Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

24 Października 2023

Twój Startup – Twoja Przyszłość edycja 2023 – ostatni tydzień naboru

Park Naukowo – Technologiczny w Ełku prowadzi kolejną edycję konkursu Twój Startup – Twoja Przyszłość. Tematem przewodnim konkursu jest hasło EKO APLIKACJE NA TELEFON – stwórz pomysł jak być bardziej eko. Nabór wniosków trwa do końca października.

grafika: Park Naukowo-Technologiczny w Ełku 

Bycie eko na co dzień jest coraz prostsze, zwłaszcza, gdy jest wspomagane nowoczesną technologią. Smart rozwiązania ułatwiają życie, czynią je przyjemniejszym, a zarazem zmniejszają negatywny wpływ na naturę.

Eko aplikacje na telefon to aplikacje mobilne, które mają na celu promowanie, ułatwianie lub wspieranie działań i zachowań związanych z ochroną środowiska, zrównoważonym rozwojem, ekologią, redukcją negatywnego wpływu na klimat i ekosystemy oraz zachęcaniem użytkowników do bardziej ekologicznego trybu życia.

Celem konkursu jest rozwijanie innowacyjnego, twórczego myślenia, przedsiębiorczej mentalności, pasji do tworzenia innowacyjnych pomysłów we wstępnych fazach ich rozwoju oraz pobudzenie do aktywności w dziedzinie rozwoju osobistego.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ?

Poczatkujący ’Beginners’ – uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych, wiek 18+

Zaawansowani ‘Advanced’– każda osoba fizyczna, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku, wiek 18+

* zespoły 1,2 lub 3 – osobowe.

Aby wziąć udział wystarczy zgłosić na formularzu zgłoszeniowym pomysł na aplikację mobilną o tematyce jak być bardziej eko. Na formularzu zgłoszeniowym należy opisać pomysł na aplikację mobilną w tematyce – jak być bardziej EKO.

Pomysły będą oceniane pod względem innowacyjności, kreatywności i użyteczności.

Terminy:

nabór wniosków konkursowych – od 16 października do 31 października

Formularz zgłoszeniowy dostępny na: https://technopark.elk.pl/2023/10/02/konkurs-twoj-startup-twoja-przyszlosc/

- Wielki Finał Konkursu – 18 listopada w PNT w Ełku. W trakcie finału odbędzie się nieodpłatny warsztat UX DESIGN dot. projektowania aplikacji mobilnych dla uczestników, praca zespołów nad ulepszeniem funkcjonalności zaproponowanych rozwiązań, prezentacja pomysłów, ocena jury i ogłoszenie wyników.

Pula nagród w oby kategoriach, wynosi dla zespołów:

- za zajęcie pierwszego miejsca: 6 000 zł,

- za zajęcie drugiego miejsca: 4 000 zł,

- za zajęcie trzeciego miejsca: 2 000 zł.

Pozostali uczestnicy finału otrzymają nagrody rzeczowe.

Konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku.