Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

24 Stycznia 2023

XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych. Konferencja i konsultacje z pracownikami UODO w Ełku

Wielkimi krokami zbliża się XVII Dzień Ochrony Danych Osobowych (31 stycznia 2023 r.) Urząd Ochrony Danych Osobowych we współpracy z Prezydentem Ełku oraz ełcką filią Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie organizuje konferencję naukową „Przyszłość ochrony danych osobowych w świetle rozwoju technologii”. Tego dnia odbywają się także konsultacje z ekspertami UODO w Urzędzie Miasta Ełku.

„Przyszłość ochrony danych osobowych w świetle rozwoju technologii” to temat ogólnopolskiej konferencji naukowej organizowanej w ramach obchodów XVII Dnia Ochrony Danych Osobowych. Urząd Ochrony Danych Osobowych organizuje to wydarzenie 31 stycznia 2023 r. we współpracy z Prezydentem Ełku oraz ełcką filią Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Tegoroczna konferencja odbędzie się w formule hybrydowej. Organizatorzy zaplanowali wydarzenia stacjonarne w Ełku, w siedzibie filii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, które będą także transmitowane w Internecie za pośrednictwem strony internetowej UODO.

Na program tegorocznych obchodów Dnia Ochrony Danych Osobowych składa się konferencja naukowa oraz wydarzenia towarzyszące. Otwarcie konferencji w dniu 31 stycznia odbędzie się o godzinie 10.00.

Program i więcej informacji o konferencji naukowej: https://www.elk.pl/aktualnosci-wpis/6631/xvii-dzien-ochrony-danych-osobowych

Tego samego dnia, w ramach obchodów XVII Dnia Ochrony Danych Osobowych, zostaną zorganizowane inne wydarzenia poświęcone ochronie danych osobowych w związku z wykorzystywaniem nowych technologii.

  • warsztaty ze studentami ełckiej filii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nt. „Ochrona danych osobowych w kontekście cyberzagrożeń”,
  • warsztaty z seniorami na temat ochrony danych osobowych podczas korzystania z nowych technologii.

Oba wydarzenia odbędą się w siedzibie filii Uniwersytetu w Ełku.

Z kolei w siedzibie Urzędu Miasta Ełku eksperci UODO będą udzielali konsultacji z zakresu ochrony danych osobowych oraz przeprowadzą szkolenie dla przedstawicieli samorządów lokalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

Konsultacje z pracownikami UODO w Urzędzie Miasta Ełku

Dnia 31 stycznia w siedzibie Urzędu Miasta Ełku eksperci UODO będą udzielali konsultacji z zakresu ochrony danych osobowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych konsultacjami z pracownikami UODO, które odbędą się w godzinach 10.00  – 14.00.

Przedstawiciele UODO odpowiedzą na pytania, kiedy stosuje się przepisy o ochronie danych osobowych, a kiedy szczególne przepisy prawa regulujące w sposób odrębny wykorzystywanie danych osobowych. Opowiedzą, kiedy dochodzi do naruszenia danych osobowych, wyjaśnią jak dochodzić swoich praw w przypadku naruszenia prawa do ochrony danych osobowych i prawa do prywatności oraz pomogą w sprawach formalnych np. wytłumaczą jak złożyć skargę do Prezesa UODO.

Aby wziąć w nich udział należy uprzednio umówić się telefonicznie na spotkanie.

Zapisy przyjmowane są w dniach 24 stycznia – 26 stycznia pod numerem telefonu: tel. 87 732 61 67 w godzinach od 8.00 – 14.00.