Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

14 Grudnia 2021

Znamy laureatów konkursu Twój Startup – Twoja Przyszłość

W miniony weekend w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku podczas hackatonu rozstrzygnięty został konkurs na innowacyjne aplikacje mobilne. Swoje pomysły mogły zgłaszać osoby pełnoletnie, których życie związane jest z naszym miastem. Nowością była kategoria beginners dedykowana uczniom. W styczniu planowane jest wydarzenie z udziałem uczestników konkursu.

Celem konkursu „Twój Startup – Twoja Przyszłość” jest budowa ekosystemu startupowego w Ełku. Tegoroczna edycja obejmowała rozwiązania z branży ICT.

Do I etapu konkursu należało zgłosić pomysł na aplikację mobilną o dowolnej tematyce . W II etapie konkursu (udział wzięło 10 zespołów) odbył się hackaton, w trakcie którego zadaniem uczestników było zaprojektowanie konceptów produktów do META (platforma, która łączy wszystkie aplikacje i technologie pod jedną nową marką firmy Marka Zukerberga). Pomysły były oceniane pod względem kreatywności projektu, jego użyteczność, dojrzałości, kultury technologicznej i prezentacji.

Obowiązywały 2 kategorie:

  • Beginners – uczniowie ełckich szkół ponadpodstawowych 18+
  • Advanced – pełnoletnie osoby fizyczne, której życie społeczno-gospodarcze toczy się w Ełku

Zwycięzcom przyznano nagrody pieniężne: 5 000 zł, 3 000 zł, 2 000 zł. Dodatkowo zdobywca I  miejsca otrzymał 15 godzin doradztwa starupowego. Przyznana została także nagroda dodatkowa - wyróżnienie od partnera konkursu, czyli konsultacje indywidualne za III miejsce w kat. advanced.

Uczestnicy zadania wykonali bardzo kreatywnie, podczas hackatonu panowała świetna atmosfera pracy, prawdziwy networking. Współpraca z uczestnikami będzie miała ciąg dalszy. Już w styczniu 2022 r. planowane jest kolejne wydarzenie ze wszystkimi uczestnikami.


Zwycięzcy:

KAT ADVANCED

I miejsce – zespół: Piotr Wilczyński, Adam Wilczyński, Wojciech Wilczyński

II miejsce – zespół: Krzysztof Jaskuła, Michał Makuch

III miejsce - Aleksandra Grajewska

KAT BEGINNERS

I MIEJSCE – zespół: Maksymilian Kędzierski, Konrad Eryk

II MIEJSCE – zespół: Katarzyna Wiśniewska, Kacper Szumski

III MIEJSCE - Gabriel Moniuszko