Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

24 Czerwca 2021

Po prostu „Biznes może być prosty”

Ełcka młodzież z Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku wzięła udział w międzynarodowym projekcie „Biznes może być prosty” i weszła na lokalny rynek z dwoma nowymi produktami zero waste. Partnerem wspierającym projekt jest Park Naukowo-Technologiczny w Ełku.

„Biznes może być prosty” to nazwa międzynarodowego projektu wspierającego rozwój przedsiębiorczości w regionie przygranicznym Litwy i Polski, w którym wzięła udział ełcka młodzież z Zespołu Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

W ramach projektu 21 czerwca (poniedziałek) odbyły się warsztaty w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku z udziałem litewskiego partnera.

Uczniowie wyposażeni w wiedzę z wcześniejszego etapu projektu w zespołach pracowali nad rozwiązaniem dwóch problemów biznesowych: PNT w Ełku oraz litewskiego producenta czekolady, których rozwiązanie przedstawili w oparciu o Business Model Canvas:

  • generowanie pomysłów w odpowiedzi na postawiony problem,
  • opracowanie rozwiązań,
  • opracowanie prezentacji rozwiązań.

Efektem dotychczasowej pracy ełckiej młodzieży są dwa nowe przedsięwzięcia biznesowe: firmy, które weszły na rynek z produktami zrobionymi z materiałów recyklingowych lub z odpadów poprodukcyjnych.

Więcej na: https://www.facebook.com/technopark.elk/posts/4051057365007227?notif_id=1624436059636233¬if_t=page_post_reaction&ref=notif