Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

06 Sierpnia 2020

Inkubacja startupów w ramach projektu „ Warmińsko-Mazurski STARTUP INKUBATOR”

Zakończył się nabór wniosków w ramach programu WARMIŃSKO-MAZURSKI STARTUP INKUBATOR. Kolejnym etapem jest inkubacja wyłonionych projektów, wsparcie pomysłodawcy i przygotowanie programów rozwoju startupów.

Do 31 lipca trwał nabór do II edycji programu „Warmińsko-Mazurski Startup Inkubator” realizowanego przez Park naukowo Technologiczny w Ełku. W zakończonym naborze wpłynęły łącznie 22 wnioski, planowane jest udzielenie wsparcia dla 18 firm. Projekt jest realizowany w partnerstwie przez 4 ośrodki: Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny, Park Naukowo-Technologiczny w Ełku, Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oraz Inkubator Przedsiębiorczości w Biskupcu.

Projekt powstał z myślą o rozwoju młodych przedsiębiorstw z regionu Warmii i Mazur. Celem projektu jest wsparcie we wdrożeniu na rynek innowacyjnych produktów i usług przez małe i średnie przedsiębiorstwa z województwa warmińsko-mazurskiego w początkowej fazie rozwoju działalności (do 3 lat).

Ponadto w ramach aktualnie trwającego I cyklu projektu w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku trwa inkubacja 8 ełckich MŚP. Przedstawiciele firm brali udział m.in. w szkoleniu z zarządzania zespołem oraz skorzystali z doradztwa księgowego i prawnego. W lipcu 2020 r. uruchomiona została specjalistyczna usługa doradztwa w zakresie opracowania tożsamości marki, weryfikacji modelu biznesowego, opracowania strategii marketingowej.

W tej chwili wyłaniani są wykonawcy specjalistycznych usług polegających na wykonaniu prototypów produktów/usług poszczególnych MŚP wraz z przeprowadzeniem badania użytkowników (testowanie przyjętych rozwiązań). Firmy, które korzystają ze wsparcia w projekcie reprezentują m.in. branże: agro/eko żywność, ICT/media, groomerska, automotive, marine/ sporty wodne, wyposażenie wnętrz/ zabawki edukacyjne. Inkubacja firm w PNT w I cyklu trwa do końca 2020 r.