Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

22 Lipca 2020

Trwa nabór wniosków do III Cyklu inkubacji Startup Heroes. Sprawdź, co możesz zyskać!

Ełcki Park Naukowo – Technologiczny wspólnie z Olsztyńskim Parkiem Naukowo-Technologicznym prowadzi nabór do III cyklu konkursu - Platformy startowe dla nowych pomysłów „STARTUP HEROES”. Oferty można składać do 31 lipca 2020 r.

Nabór do III Cyklu inkubacji Startup Heroes właśnie trwa! Sprawdź, co możesz zyskać!
Masz czas do 31  lipca na złożenie wniosku !!


Chcesz mieć swój własny biznes startupowy? Chcesz spróbować bycia przedsiębiorcą? Chcesz sprzedawać nowe, innowacyjne produkty lub zdobyć nowych klientów? Jeżeli tak — to Startup Heroes jest właśnie dla Ciebie.

Już dzisiaj złóż wniosek do III cyklu inkubacji Startup Heroes – masz czas do 31 lipca 2020 r.
Możesz być osobą fizyczną lub przedsiębiorcą – w celu prowadzenia startupu w projekcie otworzysz nową firmę spółkę z o.o.

Jedyne co musisz mieć to dobry pomysł! Ważne, aby Twój pomysł na biznes lub nowy biznes nie był wcześniej przedmiotem innej działalności gospodarczej i mieścił się w obszarze jednej z trzech branż: ICT, Ekoenergetyka, Produkcja żywności.

Projekt STARTUP HEROES składa się z sześciomiesięcznych cyklów inkubacji, które poprzedzone są trzymiesięczną rekrutacją do każdego kolejnego cyklu. III Cykl rozpocznie się już 1 października 2020 r. i będzie trwał do 31 marca 2021 r.

Co możesz zyskać?
- powierzchnie biurowe (coworking),
- warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych,
- doradztwo księgowe, prawne, podatkowe,
- podstawowe wsparcie marketingowe, portfolio,
- szkolenia pitchingowe.

Oferujemy również wsparcie:
- techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne, wzornicze,
- w obszarze zarządzania i przedsiębiorczości pod kątem rozwijanego pomysłu.
- dot. analiz potrzeb klienta.
- dot. projektowania graficznego, tworzenia nazw i znaków firmowych.
- w obszarze ochrony praw własności przemysłowej.

Wszystko pod opieką indywidualnego menagera inkubacji!

Więcej informacji znajduje się na stronie Olsztyńskiego Parku Naukowo – Technologicznego - https://opnt.olsztyn.pl/startup-heroes/ oraz Parku Naukowo – Technologicznego w Ełku - http://www.technopark.elk.pl/heroes/

Platforma startowa dla nowych pomysłów „STARTUP HEROES” to projekt realizowany w latach 2019-2023 wspólnie przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku i Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny

Link do filmu promującego platformy startowe:  https://www.youtube.com/watch?v=66QM_XdBUWo&feature=youtu.be


 Podsumowanie II cyklu w Startup Heroes !

W II cyklu, który trwał od 01 stycznia do 30 czerwca 2020 r. zgłosiło się 170 firm, zaś do inkubacji w ełckim technoparku wybrano 7. W trakcie inkubacji firmy prowadziły prace mające na celu stworzenie prototypów swoich innowacyjnych produktów i usług.

- JOY BOX sp. z o.o. – firma proponuje aplikację mobilną EAT a BERRY przeznaczoną dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy potrzebują wsparcia w zapewnieniu zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków dla siebie i swoich dzieci oraz dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów dla dzieci. W przeciwieństwie do innych aplikacji, aplikacja EAT a BERRY angażuje całe rodziny w rywalizację, która w świecie cyfrowym pozwala na osiągniecie efektów wcześniej niemożliwych do osiągnięcia, a przez to wspiera rodziny w zmianach codziennych nawyków żywieniowych,

- MTap sp. z o.o. – mTap Smart City to produkt, który składa się ze sterowników do lamp oświetleniowych oraz systemu internetowego do ich zarządzania. Korzyści jakie płyną z powyższego produktu startupu to przede wszystkim duże oszczędności energii czy zmniejszony ślad węglowy. Na tle konkurencji mTap Smart City wyróżnia się zaawanasowaną analizą zużycia energii oraz sugestiami zmian scenariusza.

- Nature Bubble Technologies sp. z o. o. ofertuje Rewitalizator Zbiorników Wodnych. Jest to urządzenie, które dostarcza powietrze bądź tlen w postaci Mikro – Nano Pęcherzyków do określonej warstwy zbiornika wodnego, czyli przeznaczone jest do efektywnego natleniania, a zatem do rewitalizacji zbiorników wodnych – jezior, sadzawek czy rzek. Firma przeprowadziła skuteczne testy prototypu na Jeziorze Ełckim.

- Vanilla Encode sp. z o.o. – produkt jaki oferuje firma to TagMe. W ramach projektu ma zostać dopracowana technologia i uruchomiona produkcja metek wyposażonych w układ RFID i NFC z przeznaczeniem do zastosowań w branży odzieżowej oraz włókienniczej wraz z aplikacją mobilną do odczytu danych przez klientów finalnych przy wykorzystaniu smartfonów.

- Stylingo sp. z o.o. – to kolejna firma, które oferuje innowacyjne narzędzie online z obszaru Fashion Tech, którego zadaniem jest prawidłowy dobór odzieży, obuwia czy akcesoriów. System Stylingo pozyskuje dane o dokładnych parametrach sylwetki użytkownika, dokonuje profesjonalnej analizy kolorystycznej klienta, a następnie proponuje rekomendacje konkretnych ubrań i dodatków na podstawie wiedzy na temat trendów modowych oraz ogromnej bazy produktów dostępnych na rynku fashion.

-  Tensor Electronics sp. z o.o. – rozwiązanie jakie ofertuje firma to minikomputer, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach Al. Ma to zapewnić m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności poprzez decentralizację obliczeń.

-  Bardo sp. z o.o. – oferuje pasywne domy pływające. Tworzony produkt umożliwi użytkownikom dowolność kreacji zarówno w zakresie kubatury jak i funkcjonalności pomieszczeń. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest zmaksymalizowanie ekologii obiektów o funkcjach rekreacyjno – noclegowych.