Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

19 Marca 2020

Nowa inwestycja w Ełku

Kolejny inwestor rozpocznie działalność w Ełku. Tym razem będzie to specjalizująca się w produkcji jachtów, łodzi, statków firma ELITE SHIPYARD ELK, której właścicielem jest fińska firma SAXDOR YACHTS.

Podpisana dzisiaj przez Miasto Ełk umowa sprzedaży nieruchomości o powierzchni 2,3 ha za kwotę blisko 1,1 mln zł przy ul. Produkcyjnej to efekt wielomiesięcznych rozmów i negocjacji dotyczących m.in. lokalizacji, warunków współpracy.

Na zakupionym terenie przedsiębiorca planuje rozpoczęcie budowy nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Jak wynika z rozmów z inwestorem zatrudnienie w zakładzie w ciągu 2-3 lat może znaleźć nawet 100 osób.

Podejmując decyzję o lokalizacji zakładu, przedsiębiorca wziął pod uwagę przedstawienie najlepszej oferty inwestycyjnej spośród miast z regionu, a także wzorową współpracę i wsparcie ze strony samorządu Miasta Ełku, m.in. w zakresie poszukiwania odpowiedniej nieruchomości oraz współdziałanie Miasta Ełku z Podstrefą Ełk Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W związku z tym przyszła inwestycja otrzyma również wsparcie w ramach rządowego programu Polska Strefa Inwestycji.

ZOBACZ FILM: