Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT

27 Lutego 2020

Ełk nagrodzony podczas Wielkiej Gali Biznesu

Miasto Ełk otrzymało wyróżnienie „dla miasta przyjaznego przedsiębiorcy”, przyznane przez Podlaski Związek Pracodawców. Wyróżnienie odebrał prezydent Tomasz Andrukiewicz podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbyła się 22 lutego 2020 r. w Białymstoku.

Wielka Gala Biznesu to wydarzenie, które organizowane jest przez Polski Klaster Budowlany od 2016 r. Celem jest uhonorowanie małych, średnich i dużych firm, przedsiębiorców, naukowców, ale i samorządów.

W Wielkiej Gali Biznesu uczestniczyło ponad 700 osób, właścicieli firm, przedstawicieli z branży budowlanej oraz środowiska biznesowego, samorządów lokalnych i regionalnych, a także członków Polskiego Klastra Budowlanego.

Wydarzenie było okazją do podsumowania minionego roku, wręczenia nagród oraz wyróżnień. Podczas gali powitano w gronie Polskiego Klastra Budowlanego nowych członków oraz świętowano jego Jubileusz 10-lecia. Dziś Klaster reprezentuje 437 firm z całej Polski, w tym firmy z Ełku. To największa branżowa organizacja przedsiębiorców w Polsce.

W trakcie uroczystości Miastu Ełk zostało przyznane wyróżnienie „dla miasta przyjaznego przedsiębiorcy”, które odebrał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Samorząd naszego miasta od wielu lat podejmuje działania w celu stworzenia korzystnych warunków do zakładania i prowadzenia w Ełku własnego biznesu. W tym celu inwestorom polskim i zagranicznym oferuje nie tylko atrakcyjne tereny inwestycyjne, ale także np. ulgi podatkowe. Dodatkowo działa Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Ełk, a w jej obrębie funkcjonuje Park Naukowo – Technologiczny, który wspiera prowadzenie biznesu.

Wyróżnienie otrzymały także ełckie firmy:

  • Rutkowski Development
  • Koma
  • Plastimet