Kontrast
Czcionka
PL EN DE RU LT UA IT
 • 26 Sierpnia 2019

  Dofinansowanie na autobusy hybrydowe i modernizację przystanków

  Miasto Ełk pozyskało 3,5 mln zł dofinansowania na zakup dwóch nowych autobusów hybrydowych oraz modernizację przystanków w ramach projektu „Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Mieście Ełk – III etap”. Zadanie będzie realizowane w latach 2020-2021. Zobacz film!

  Więcej
 • 19 Lipca 2019

  Rusza rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku o blok szkolny, przedszkolny i żłobkowy

  Prezydent Ełku podpisał umowę z wykonawcą i przekazał dzisiaj plac pod rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 5 na os. Jeziorna. Dzięki inwestycji szkoła będzie mogła dodatkowo przyjąć prawie 750 dzieci. Zakończenie prac planowane jest w 2021 r. Koszt inwestycji to prawie 20 mln zł. Zobacz Film!

  Więcej
 • 25 Czerwca 2019

  Zadaszone korty w Ełku już dostępne

  Mieszkańcy Ełku mogą już korzystać z nowych zadaszonych kortów tenisowych obok plaży miejskiej przy ul. Parkowej. Otwarcie obiektów odbyło się 22 czerwca 2019 r. Zobacz film i galerię zdjęć!

  Więcej
 • 05 Czerwca 2019

  Kolejna miejska inwestycja drogowa w Ełku

  Rozpoczęły się prace remontowe na ul. Zielonej w Ełku. W ramach zadania zostaną wykonane m.in. nowe nawierzchnie chodników oraz wjazdów z kostki brukowej. Łączna wartość inwestycji to ok. 220 tys. zł.

  Więcej
 • 29 Maja 2019

  Więcej o inwestycji przy ul. Wojska Polskiego

  Przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Ełku docelowo obejmie odcinek od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ulicy Mickiewicza wraz z wykonaniem zatoki autobusowej. Koszt inwestycji to kwota ponad 12 mln zł. Planowany termin zakończenia zadania to połowa listopada 2019 r.

  Więcej
 • 07 Marca 2019

  Rozbudowa ścieżki rowerowej nad Jeziorem Ełckim

  Wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja w Ełku. Tym razem prace będą polegały na budowie ścieżki rowerowej nad Jeziorem Ełckim biegnącej wzdłuż nabrzeża od ul. Zamkowej do granic administracyjnych miasta w kierunku miejscowości Chruściele. Koszt inwestycji to kwota ponad 1,1 mln zł.

  Więcej
 • 20 Lutego 2019

  Budowa ścieżki rowerowej na odcinku ul. Armii Krajowej

  W ramach zakończonego przetargu został wyłoniony wykonawca kolejnej inwestycji w Ełku. Prace będą polegały na przebudowie chodnika na odcinku ul. Armii Krajowej w zakresie wydzielenia na nim ścieżki rowerowej. Ponadto pojawią się nowe oświetlenia wzdłuż ulicy Armii Krajowej.

  Więcej
 • 15 Lutego 2019

  Czas na projekt zagospodarowania terenu wokół jeziorka

  Rozstrzygnięto przetarg na projekt zagospodarowania terenów komunalnych wokół jeziorka na osiedlu północ II. Przewidywany termin ukończenia projektu to koniec lipca 2019 r. Łączny koszt to ponad 47 tys. złotych.

  Więcej
 • 11 Stycznia 2019

  Rozbudowa promenady. Kładka rowerowa przez jezioro

  Jeszcze w tym roku ma szansę rozpocząć się budowa kładki pieszo – rowerowej łączącej oba brzegi jeziora na wysokości nowej plaży miejskiej na os. Jeziorna. Kładka połączyłaby wszystkie części promenady i umożliwi wycieczki rowerowe lub piesze wokół Jeziora Ełckiego.

  Więcej
 • 13 Grudnia 2018

  Koniec prac przy ul. Wielkanocnej

  Zakończyła się inwestycja przy ul. Wielkanocnej (osiedle Jeziorna). Mieszkańcy korzystają już z nowych miejsc postojowych i chodnika. Koszt przedsięwzięcia to prawie 123 tys. zł.

  Więcej